fbpx

Chaga a Extrakt

Čo je Čaga Sibírska a Siberian Extrakt

Sibírska CHAGA, cárovná všetkých húb

Chaga (lat. Inonotus obliquus) slovenský rišavec šikmý

Čaga je vysoko cenená huba s blahodárnymi účinkami, dlho používaná v tradičnom sibírskom a čínskom bylinárstve. Vyskytuje sa v oblastiach severnej Ázie a severnej Európy. Rastie na živých brezách, využíva a uchováva jej živiny, a blahodárnu energiu a následne ju predáva nám konzumentom. Čaga túto silu v sebe uchováva pro svoju ochranu, aby prežila v drsných podmienkach Sibíra. Jej jedinečnosť spočíva v koncentrácií prírodných zlúčenín a metabolitov, ktoré vstrebáva z hostiteľských stromov, pričom tak získava ich skutočnú biologickú silu. V ľudovom liečiteľstve sa používajú všetky časti brezy (listy, puky, kôra, miazga, dreň, fytopatogénna parazitná huba-čaga, betulín)´= toto všetko sa nachádza v zložení produktu ,, SIBERIAN EXTRAKT,,. Kráľovná všetkých stromov, SIBÍRSKA BREZA má silu na odvrátenie mnohých ochorení. Ázijskí ľudoví liečitelia verili, že sila sibírskej brezy uchováva mladosť, podporuje zdravie a dlhovekosť. Ľudia už v stredoveku poznali účinnú silu stromu breza na ľudský organizmus. Jej rôzne časti sa využívali pre potreby ľudského organizmu, proti zápalom v tele, pri hnisavých ranách, alebo hojení vredov, bolestiach hlavy, ničí patogény v tele, chráni zdravé bunky pred nepriaznivými vplyvmi a iné…..

Čaga je vysoko cenená huba, ktorá rastie na brezovom strome. Tento silný výťažok z huby dovážame z Ruska z ekologicky  čistého  prostredia Sibír, ktorý je robený starou tradičnou metódou. V Rusku bol výťažok z Čagy schválený Moskovskou lekárskou akadémiou už v roku 1955 k verejnému užívaniu v rámci boja s rakovinou. Tento brezový hríb zo Sibírsky ekologicky čistého prostredia je právom považovaný za Cára všetkých hríbov.

 Robí zázraky v ľudskom organizme a je darom z Božej lekárne. Tento unikátny čistý prírodný produkt nemá v sebe žiadne prídavky, iba tie, ktoré si príroda vyprodukovala sama. Lieči v organizme človeka všetky zápalové činnosti a ničí rast buniek typu sarkóm, ako aj iné rakoviny, lypómy, fybrómy, adenómy. Uzdravuje a lieči choré tkaniva buniek, ako sú lymfatické uzliny, ochorenia prsníka, cysty. Vstupuje do tukových a vápenatých usadenín v tele a rozpúšťa ich.
Lieči choroby obličiek, žalúdočne problémy, vredy, choroby, žalúdka a čriev. Predchádza chorobám ako sú sklerózy a paralýzy, upchávanie ciev, infarkty, zabraňuje rôznym opuchom v tele, zlepšuje zrak, lieči cukrovku a bráni vírusovým ochoreniam ako sú angína herpes, chrípka. Napomáha naštartovať imunitný systém. Má blahodarné účinky na očisťovanie a regenerovanie pečienky. Reguluje štítnu žľazu, riedi krv a u mužov zvyšuje potenciu.


Viac ako 200 rôznych biologicky aktívnych látok obsahuje chaga.


-polysacharidy, sú z farmakologických účinkov najdôležitejšie.
-polyfenolické látky a triterpenoidy lanostanového typu.

 • beta-glukány a heteroglukany, z tritrepenov potom inotodiol, obliquol, betulín a betulinová kyselina (tie huba získava z hostiteľského stromu z brezy).
 • seskviterpeny, steroly, lipidy a alkaloidy.
  -melanín, chaga ho obsahuje vysoké množstvo – je to pigment, ktorý sa podieľa na jej farbe – ochraňuje DNA pred poškodením a organizmus pred žiarením všetkého druhu tým, že aktivuje
 • šišinku mozgovú.
Chaga sibírska

S akými základnými účinkami Sibírskej CHAGY sa spoznali vedci???

 • objavili unikátne Antivírusové a antibakteriálne látky (okrem iného HIV)
 • zistili, že pri cukrovke znižuje hladinu glukózy a zvyšuje hladinu inzulínu
 • ďalej znižuje hladinu LDL cholesterolu
 • má unikátne protizápalové účinky
 • taktiež (znižuje bolesť), obsiahnuté sú v nej analgetické účinky
 • Chaga preventívne pôsobí proti vzniku nádorov- má antimutagénne účinky, napomáha pri liečbe chemoterapiou-znižuje jej nežiadúce účinky a potláča vznik metastáz.
  Hepatoprotektívne (chráni pečeňové bunky pred poškodením toxickými látkami a zlepšuje funkciu pečene
 • Cytotoxínmi pôsobí proti rôznym typom nádorových buniek a pri tom zdravé nepoškodzuje. Inhibuje enzým acetylcholínesterázu v mozgu a takto pôsobí na nervový systém a zlepšuje jeho kognitívne funkcie ako pamäť a učenie.

Reakcie a skúseností užívateľov Sibírskej CHAGY.

 • uzdravenie z problémov tráviaceho traktu a vylučovania/vredy, pálenie záhy, a pod../
 • strata výrastkov na koži a vymiznutie pupienkov a pigmentových škvŕn, strata svrbenia tela
 • ústup arttrických bolestí a zmenšenie zápalov, opuchov
 • zlepšenie zraku
 • nárast energie, zmenšená únava, kvalitnejší spánok
 • strata zápalových problémov, výrazné zlepšenie hojenia rán
 • hladina cholesterolu a cukru v krvi výrazne zníženie
 • pečeňové škvrny na koži a ich vyblednutie

Sibírska CHAGA

 • Pomáha k očiste a vyživovaniu pečene, obličiek a srdca, taktiež čistí a oživuje krv, má upokojujúce účinky, podporuje obranyschopnosť a imunitný systém ľudského tela.
 • Jej antivírusové a protizápalové účinky, harmonizujú krvný tlak, podporujú kardiovaskulárny systém a zdravú funkciu čriev.
 • Je silným podporovateľom imunitného systému čo napomáha ku konvenčnej liečbe nádorov

Vysvetlíme si prečo je najlepšia čaga zo Sibíra

Je čaga zo Sibíri kvalitnejšia a účinnejšia na antioxidanty ako tá, ktorá vyrástla v iných oblastiach?

Predovšetkým čistota sibírskej divočiny a extrémny chlad tunajších zím robí zo sibírskej čagy veľmi silný antioxidant. Kvalita Čagy závisí od zberu, čase zberu, staroby koncentrácie prvkov v pôde a samozrejme konečným spracovaním. Čaga zo Sibíri je neporovnateľne kvalitnejší ako z iných oblastí vo svete, dokázané je čím drsnejších klimatických podmienkach vyrástla, tým silnejší má účinok.

Najúčinnejšia je čaga z oblastí, kde v zime klesá ortuť teplomera pod -45 stupňov C a kde sú extrémne výkyvy teplôt. Huby rastúce dostatočne v optimálnych podmienkach môžu vážiť aj napriek 10 kilogramov. V dvadsiatich rokoch je čaga považovaná za dospelú a môže byť spracovaná. Miestne obyvateľstvo zbiera čagu od nepamäti. Zber sa vykonáva od júla do novembra a pre získanie 10 kg čagy treba preskúmať okolo 1500 stromov brezy. Čaga rastie vo výške 2,5 až 7,5 metrov, čo robí zber veľmi náročným.

Najkvalitnejšie čaga, je vo veku okolo 25 rokov a na tú sa práve zameriavame Chaga extrakt!