fbpx

Dávkovanie Chaga

Užívanie chagy – ako užívať Chagu 100% extrakt

Chaga tinktúra

Zloženie: 100% extrakt sibírska chaga

Odporúčanie:

Toto dávkovanie je pre preventívny spôsob užívania, na podporu a posilnenie imunity. V prvých dňoch užívania chagy sa prečisťuje organizmus, liečia zápalové procesy v organizme. Chaga chráni zdravé bunky pred napadaním nežiadúcich vplyvov na organizmus. Sibírska chaga sa užíva ráno výlučne na prázdny žalúdok, po užití chagy sa odporúča ešte pol hodiny nič nekonzumovať. Môžete ju zapiť 50 ml buď vlažnou vodou alebo vlažným mliekom, ktorý neutralizuje jej chuť a zápach. (Zápach u tejto tinktúry sa volá brezový decht, je známi svojimi mimoriadnymi antiseptickými, proti svrbiacimi a proti zápalovými účinkami. Je charakteristický svojím silným zápachom).

Dávkovanie pri užívanie chagy:

Užívanie chagy
 • 5 kvapiek každý deň – 5dní
 • 10 kvapiek každý deň – 5dní
 • 15 kvapiek každý deň – 5dní
 • 15 kvapiek každý deň –  5dní
 • 10 kvapiek každý deň – 5dní
 • 5 kvapiek každý deň – 5dní
 •  

Po tomto cykle užívania 2 týždne pauza a proces ešte raz celý zopakujeme. Tento proces najlepšie opakovať na začiatku a na konci roka v čase najaktívnejších vírusových ochorení. Pred použitím fľaštičku pretrepať.

Nepoužívajte

 • Pokiaľ aplikujete lieky na zníženie imunity
 • Pokiaľ ste alergický na huby zo stromu
 • Chaga extrakt môže tiež zvýšiť riziko hypoglykémie (tj. príliš nízka hladina cukru v krvi) a to u ľudí, ktorí sú na ňu citliví, a u tých, ktorí užívajú antidiabetika
 • Chaga sa neodporúča pre deti, tehotné a dojčiace matky a to z dôvodu, že nebola robená vedecká štúdia pre túto skupinu ľudí

Ako dlho treba Chagu užívať, aby sa dosiahli viditeľné výsledky?

 Liečba sibírsku chagou vyžaduje svoj čas. Väčšinu zdravotných problémov si každý v sebe buduje po dlhú dobu. Ak budete užívať výťažok z chagy pravidelne, priaznivý účinok môžete očakávať za 3-6 týždňov. Ideálny stav organizmu je 12 mesiacov. Chaga musí mať k dispozícii dostatok času na prácu. Často, ale zaznamenávame pozitívne reakcie už počas prvých týždňov užívania a to hlavne u osôb, ktorých ochorenie súvisia so žalúdočno-tráviacim traktom. Posilňuje peristaltiku čriev. Prvé dni alebo týždne užívania telo vykonáva silnejšiu očistu, ktorú môžu sprevádzať – zhoršenie pleti, redšia stolica, únava. Po niekoľkých dňoch sa stav normalizuje.  

Pokyny pre uskladnenie:

Výrobok uchovajte na suchom, tmavom mieste pri izbovej teplote, skontrolujte uzáver aby z výrobku neunikal zápach a nestrácal na kvalite. Udržujte mimo priameho svetla a mimo dosahu detí.

Upozornenie: Neprekračujte denné dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nevhodné pre tehotné a kojace ženy. Skladujte a uchovávajte v suchu a chráňte  pred teplom. Produkt neobsahuje kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.